Kutsal Kitap’taki Bölümlerin tümünün mesajlaını açıklayan “Kutsal Kitap Bugün de Konuşuyor” serisini yayınlamaya devam eden Haberci Yayınları, serinin İncil’deki 2. Petrus ve Yahuda mektuplarının mesajlarını açıklayan kitabını da satışa sundu.

“Mesih’in Geliş Vaadi” alt başlığıyla yayınlanan 2.Petrus ve Yahuda’nın Mesajı, Proclamation Trust’un müdürü ve Londra’da Emeritus of St. Helen’s Bishopsgate’nin Rektörü Dick Lucas ve, İngiltere Tolworth, Surrey’deki Emmanuel Kilisesi’nin Pastörü Christopher Green tarafından yazıldı, Yeşim Mısırcı tarafından Türkçeye çevrildi. 429 sayfalık eser, yayınlandığı ülkelerde büyük övgüyle karşılandı. 

“GÜNÜMÜZ KİLİSESİNE GÜÇLÜ MESAJLAR”

Yayınevinden kitaplarla ilgili yapılan açıklama şu şekilde: “2.Petrus ve Yahuda mektupları, tema ve kelime dağarcığındaki ayırt edici atılımıyla zinde bir çift oluşturmaktadırlar. Bu mektuplar zaman zaman göz ardı edilmektedir, yine de günümüz kilisesine mesajları güçlü şekilde ilişkilidir.

Her ikisinin de yazarı, genç imanlıları yoldan saptıran sahte rehberleri gün yüzüne çıkarmayı amaçlamaktadır. Buna karşılık olarak, kiliselerin önüne hayatta kalmanın sağlam ve temel koşullarını koyarlar; Hristiyan gelişimi konusunda ilham verici ve her zaman yararlı bir yönlendiriş sunarlar. Tanrı bilgisinde olgunlaşmaksızın, kiliseler (o gün olduğu gibi bugün de) yıkıcı ve sapkın öğreti yüzünden dengesini yitirirdi.”

SEYFİ GENÇ (SAT-7 TÜRK)