İstanbul Pera Diriliş Kilisesi tarafından her yıl Noel’den bir hafta önce düzenlenen Neel Ezgileri Akşamı, bu yıl 16 Aralık’ta düzenlendi.

Pera Dirilişi Kilisesi’nde düzenlenen konsere 200’den fazla kişi katıldı. Kilisenin tüm sıraları dolarken ek sandallyeler konulmasına rağmen pek çok kişi de etkinliği ayakta izledi. Etkinlikte, Pera Diriliş Kilisesi Tapınma Grubu tarafından Noel İlahileri ve Noel Ezgileri seslendirildi.

Türkiye’deki kiliseler tarafından tapınmalarda sevilenerek söylenen Noel ilahilerinin seslendirildiği gecede NUrhan Çolakoğlu tarafından yapılan konuşmada da İsa Mesih’in doğumunun önemi ele alındı. İnsanların günahlarından tek başlarına ve kendi çabalarıyla kurtuluşunun Kutsal Kitap’a göre mümkün olmadığını belirten Çolakoğlu, İsa MEsih’in dünyaya, insanların günahlarının bağışlanması için geldiğini söyledi. Konuşmasında İsa Mesih’in dünyaya gelişinin etkisine de değinen Nurhan Çolakoğlu, günahlarımızın karşılığı olarak ödenmesi gereken bedelin İsa Mesih’in göksel kurban olarak gelerek ödendiğini söyledi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren Noel Ezgileri akşamında ilahilerin ve konuşmanın yanı sıra İncil’den İsa Mesih’in doğuşuyla ilgili ve İsa Mesih’le ilgili ayetler de okundu.

Noel Ezgileri Akşamı her yıl olduğu gibi sevgi sofrasının paylaşımıyla sona erdi. Misafirlere, kilise üyelerinin hazırladıkları yemek ve tatlılar ikram edildi.

SEYFİ GENÇ