Sevgili okuyucular,

Yıllardır gerek yaygın medyada, gerek yerel medya da gerekse de sosyal medya ve internet ortamlarında inancımıza ve inandığımız değerlere, burada sayamayacağımız sayıda ve oranda hakaretler ve aşağılama içeren sözler sarf edildi.

Kutsal Kitabımıza ve İsa’nın çağrısına itaat etmek için verdiğimiz emekler, sadece samimi ve özgür bir şekilde inancının gereklerini yerine getirmek isteyen insanlarımız aşağılandı, kötülendi, vatan haini ve işbirlikçi olarak ilan edildi.

İnancımızla ve bizimle ilgili, herkes bir şey söyledi ama biz sessiz kaldık…

Bizi savunan olmadığı gibi özgürce sesimizi duyurabileceğimiz, sansürsüz bir şekilde kendimizi ifade edebileceğimiz bir platform da bulamadık…

Artık, en azından bizim bakış açımızı, bizim penceremizden durumun nasıl göründüğü ve bize dair gerçeğin ne olduğunu buradan okuyabileceksiniz. Aynı zamanda dünyanın her yerinden kiliseyi ve Hristiyanları ilgilendiren haberleri de burada bulabileceksiniz.

Bu kadar iddialı konuşurken sizlerin lütfuna da ihtiyacımız olduğunu söylemeden geçemeyiz. Bizler, İsa Mesih’in öğretişini ve İncil’in sözünü ettiği “yaşam yolunu” benimsemiş bir avuç gönüllüyüz…

Haberler ve yazılar için ücretli çalışanlarımız ve ofis adreslerimiz yok… Bu nedenle arada yaşanabilecek küçük aksaklıklara anlayış göstereceğinizi ümit ediyoruz.

Bazen veya bazı kişiler tarafından “muhalif”, “düşman” vb. ithamlarla karşılaşabileceğimizi önceden tahmin ederek, amacımızın hiç kimseye veya hiçbir inanca karşı yayın yapmak olmadığını belirtmek isteriz. Biz sadece kendi tarafımızı konuşacağız ve tarafımızı merak edenlere sesleneceğiz.

Bu sitede haberlerin yanı sıra, köşe yazıları, makaleler, denemeler, çeşitli konularda İncil’in bakışını aktaran yazılar bulacaksınız. Eminiz bunları büyük bir keyifle okuyacak ve öğreneceksiniz.

Size seslenebildiğimiz ve sesimizi duyurabildiğimiz için çok heyecanlı ve sevinçliyiz.

Biz de iyi bir işe başlayan Tanrı’nın bunu kendi gününe kadar sürdüreceğine eminiz…

Ali Kalkandelen

Protestan Kiliseler Derneği Dönem Başkanı