Türkiye’de TÜRKSAT Uydusu üzerinden Türkçe yayın yapan SAT-7 TÜRK kanalının bağlı olduğu SAT-7 grubuna yeni CEO atandı.

Kanaldan yapılan açıklamaya göre 1 Nisan 2019’dan geçerli olmak üzere grubun CEO’su olarak, daha önce SAT-7 Arapça Kanallar Genel Müdürü Rita Elmounayer atandı. SAT-7’nin kurucu CEO’su Terrence Ascott, Kurucu Başkan sıfatıyla grup içinde hizmet etmeye devam edecek.

Elmounayer yeni göreviyle ilgili yayınladığı mesajda CEO olarak yeni rolüyle, etrafındaki insanları güçlendirecek, teşvik edecek ve motive edeceğini belirterek, “Çünkü her biri gelecek on yılların gerektireceği türden bir lider olacak. Onlara bölge için yaptıklarının uzun süreli önemini ve insanların yaşamlarını değiştirmenin yüksek amacına olan değerli bireysel katkılarını iletebilmek için dua ediyorum” dedi.

SAT-7’nin kurucusu Dr. Terence Ascott, rehberlik ve destek için Elmounayer ile birlikte çalışmaya, SAT-7’nin tanıtımı için çalışmaya ve grubu temsil etmeye devam edecek. SAT-7 Uluslararası Konseyi’nin çalışmalarını da daha aktif olarak destekleyecek. Dr. Ascott, bir kitap yazarak hizmetinin 25 yılını anlatacağı açıklandı.

Protestan Kiliseler Derneği (TeK) Yönetim Kurulu, yayınladığı mesajla SAT-7 CEO’luğu görevine getirilen Rita Elmounayer’i tebrik etti. TeK’ten yapılan yazıyı açıklamada, şunlar kaydedildi: “Türkiye’deki kiliseleri ve toplulukları destekleyen, geliştiren ve büyümesine destek olan SAT-7 TÜRK’ün bağlı bulunduğu SAT-7 Grubu’nun CEO’luğu görevine getirilen Rita Elmounayer’i tebrik ediyoruz. Elmounayer’a yeni görevinde başarılar diliyoruz. Dualarımız ve desteğimiz kendisiyle birliktedir. Yıllarca işbirliği içinde çalıştığımız Dr. Terrence Ascott’a da yeni konumunda ve yaşamının bundan sonraki evresinde başarı, sağlık ve mutluluk diliyoruz. Bu kan değişiminin ülkemiz ve Türkiye’deki Hristiyan toplumu için de hayırlı olmasını diliyoruz.”