Sevgili kardeşlerimiz,
Hepinizi Mesih İsa’nın adıyla selamlıyoruz.
İnancımızın temeli Mesih’imiz Kendi bedeninde günahı yargılayarak ve Şeytan’ı mahvederek bizi özgür kıldı.
O’nun Şeytan’a karşı kazandığı zaferin mirası bizim payımızdır. Bizler O’nun ölüme ve Şeytan’ın işlerine karşı yaptığı savaşta yer almamış olsak bile “O’na iman aracılığıyla” zaferinin mirasçısıyız. Savaşa katılmayanın ganimetten pay alması bir lütuftur. Sadece O’na iman ettiğimiz için bize hak verildi ve ödüllendirildik. Hamdolsun!
Bugün, imanla ile pay aldığımız Şeytan’ın işlerine ve ölüme karşı kazanılan zaferi, Mesih’imizin dirilişini kutluyoruz. Bu diriliş bizim umudumuzdur. O’nun dirilişi Şeytan’ın mayasıyla yoğrulmuş bu dünya düzeninde, hastalıklar, savaşlar, sömürü, haksızlıklar ve zulüm düzeninde hepimize yeniden diriliş ve yeni bir dünyaya ve düzene diriliş ümidi veriyor.
Bu nedenle çevremizde ne olursa olsun, ne baskılar, ne kısıtlamalar, ne yetersizlikler, ne içimizden gelen ne de dışarıdan gelen sıkıntılar bizi yıldırmasın. Mesih’imizin dirilişi ile bizlere verdiği ümit kalıcı ümittir. Zafer kalıcı zaferdir.
Bu zaferli günde, o yüce ve eşsiz mirasın parçası olan siz değerli kardeşlerimizin PASKALYA / DİRİLİŞ BAYRAMINI KUTLAR, sizlere, ailenizle, topluluğunuz ve bütün halkımız ve dünyamız için sevinç ve kurtuluş dileriz.

TEK Yönetim Kurulu