İsa Mesih’in ölümden dirilişini kutladığımız en büyük bayram günümüz olan Paskalya’yı kutladığımız bugüne Sri Lanka’da kiliselere ve otellere düzenlenen terör saldırılarıyla uyandık. Tıpkı Yeni Zelanda Katliamının gerçekleştiği 15 Mart sabahında olduğu gibi…

Sivilleri hedef alan gözü dönmüş katiller, terör saldırıları için Paskalya Bayramını kutlamak üzere bir araya gelen Mesih’in Kilisesi’nin üyelerini hedef aldı. Bu alçakça saldırı sonucunda iki yüzden fazla kişi yaşamını yitirirken, 400’den fazla kişi de yaralandı.

Bu saldırılar sadece kiliselere katılan veya turizm amacıyla orada gelip otellerde kalan insanları değil, Yeni Zelanda saldırılarında olduğu gibi insanlığın tamamını hedef almıştır.

İmanımız ve inancımızın gereği olarak Mesih uğruna yaşamlarını kaybeden kardeşlerimizle cennete yeniden bir araya geleceğimizin güvencesine sahip olmamız tek tesellimizi oluşturmaktadır. Bu terör saldırılarını kınıyor, saldırılarda yaşamlarını yitiren herkesi saygıyla anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralıların sağlıklarına kavuşması için de dualarımız onlarla olacak.

Protestan Kiliseler Derneği Yönetim Kurulu