Avrupa’daki Protestan kiliselerin önderleri 11-14 Haziran tarihleri arasında Almanya’da bir araya geldi.

European Evangelical Alliance’ın (EEA-Avrupa Müjdeci Kiliseler Birliği) 2019 Genel Kurul toplantısı dört gün sürdü. Protestan Kiliseler Birliği’nin (TeK) de üye olduğu EAA’da TeK’i yönetim kurulu başkanı Ali Kalkandelen temsil etti.

Dört gün süren toplantıda Değişen Avrupa’da Kilisenin Rolü ele alındı. Kilisenin Mültecilere Yaklaşımı konusu üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Mülteciler konusunda nasıl daha kucaklayıcı, esenlik ve barış sağlayıcı olunabileceği ve Avrupa’da Tanrısal huzura ihtiyacı olanlar ve kilisenin bu durumdaki kişilere nasıl cevap vermesi gerektiği tartışıldı. Kilise temsilcileri “barış, birlik, müjdeleme ve el uzatarak yardım etme” kararında birleşti.

Genel Kurul Toplantısına Protestan Kiliseler Derneği’ni temsilen katılan Başkan Ali Kalkandelen yaptığı açıklamada, “Diğer ülke kiliseleri ile bir araya gelerek, Mesih’in buyurduğu gibi sevgi ve eylem üzerinde konuşmak, onlarla gönül bağlarımızı güçlendirmek değerli ve anlamlıydı. Mesih’in Kilisesi bir bütündür ve gördüğümüzden çok daha büyük ve güçlüdür. Bu toplantı sırasında Rabbe işleri ve Kilisesi için bir kez daha hamdettim” dedi.

(HristiyanHaber.Net)