TÜRKSAT uydusu üzerinden Hristiyan ve kültürel içerikli yayın yapan SAT-7 TÜRK’ün frekansı değişiyor. HD yayın için hazırlıklarını sürdüren SAT-7 TÜRK, yayınlarını HD yayın için ayrılan uydu transponderındaki frekansından sürdürecek. 

Yayınlarını SD yayın kalitesiyle sürdüren SAT-7 TÜRK, yeni frekansında da bir süre SD yayın yaptıktan sonra hazırlıkların tamamlanmasının ardından HD yayın kalitesiyle izleyicilerine ulaşacak.  

TÜRKSAT üzerinden 4 yıldır yayınlarını sürdüren SAT-7 TÜRK, Hristiyan içerikli ve kültürel yayınların yanı sıra kadın, çocuk, gençlik programlarıyla izleyicilerine ulaşıyor. 

1 AĞUSTOS’TA FREKANS DEĞİŞECEK

Frekans değişimiyle ilgili Hristiyan Haber’e bilgi veren SAT-7 TÜRK Genel Müdürü Melih Ekener, yayınların içeriğindeki kalite artışının yanı sıra yayınların teknik kalitesini de arttırmaya çalıştıklarını belirterek, “Uzun zamandır yayınlarımızı nasıl daha kaliteli hale getireceğimiz üzerinde düşünüyor, dua ediyor ve çalışıyorduk. Fakat bunun için ekipman ve bütçe eksiğimiz vardı. Rab dualarımıza karşılık verdi, bu ihtiyaçlarımızı karşıladı. Rabbe hamdolsun Ağustos ayından itibaren HD yayın için hazırlanmaya başlıyoruz.” dedi.

SAT-7 TÜRK, 1 Ağustos itibariyle TURKSAT 4A uydusundan Frekans12264 Symbol-27500 Fec-5/6 Pol-Vertical (Dikey) değerleriyle yayın yapacak.