İstanbul Sevgi Protestan Kilisesi üyeleri kilise kampında hem Tanrı’yla zaman geçirme fırsatı yakaladı hem de birbirleriyle kardeşliklerinin güçlendirdi. 

Çanakkale’de bulunan Pavlus’un da ziyaret ettiği, İncil’de Elçilerin İşleri 20 Bölümde bahsedilen Troas’taki Troas Kamp alanında beş gün boyunca kamp yapan kilise üyeleri güne 2 saatlik ibadetle başladı. 18 kilise üyesinin katıldığı Sevgi Protestan Kilisesi Kampı, birkaç yıldır yapılmıyordu.

Çanakkale Ezine’ye bağlı Geyikli Beldesindeki Troas Pansiyonda yapılan kampta kilise üyeleri birlikte zaman geçirmenin yanı sıra denize de girerek birlikte tatil yaptı. Kamp boyunca Elçilerin İşleri’ndeki Troas ile ilgili hikaye başta olmak üzere diğer hikayeler anlatıldı.  Ayrıca Pavlus’un görüm gördüğü Troas antik şehrini de de ziyaret eden kilise üyeleri burada İncil’de Troas’ta geçen bölümü okuyarak hep birlikte dua ettik. Kilise, Bozcaada’yı da ziyaret etti. 

Kampta düzenlenen toplantılarda bir araya gelen kilise üyeleri, kilisenin yöneticileriyle kilisenin sorunları hakkında konuştu, önderlere sorular sorup yüreklerini açtı.

“BEREKET ALDIK”

Troas Antik Kenti’nin Kalıntıları

Kamp hakkında Hristiyan Haber’e bilgi veren Kilise önderlerinden Serkan Koç, kamptan bereket aldıklarını belirterek, “kilisemizin kardeşliğinin geliştiği, Rabden bereket aldığımız bir zaman oldu. Kilise üyelerimiz de birbirleriyle daha iyi bir şekilde kaynaşarak kardeşlik bağlarını güçlendirdiler.” dedi.

Sevgi Kilisesi Pastörü Sefa Görmezöz, ise “Yıllar süren aranın ardından ilk kez yaptığımız bu kilise kampı beklentimiz karşıladı. Kardeşlerimiz arasında etkili birlik ve beraberlik oldu. Aynı zamanda birlikte tapınma ve dua zamanları çok iyi oldu. Bundan bereket aldık. Tesis de çok güzeldi, gelişmekte olan konumu çok iyi bir tesis. İhtiyaçlarımızı karşılayan ama çevre düzenlemesine ihtiyaç duyan bir yer. Temiz dağ havasının olduğu ve denize de yakın bir noktada bir tesisti. Diğer kilise kampları da için de tavsiye edebileceğimiz bir yer.” dedi.