Yüksek Çözünürlüklü (HD) yayın için hazırlıklarını sürdüren SAT-7 TÜRK Televizyonu, bu gece yarısından itibaren (1 Ağustos) yeni frekansında yayınlarına devam edecek. 

Yayın kalitesinin arttırılması için yüksek çözünürlüklü yayınların yapıldığı yeni frekansına taşınan SAT-7 TÜRK’te yayınlar MPEG-4 formatında yayınlanacak. Yüksek çözünürlüklü yapılacak yayınlar sayesinde izleyiciler SAT-7 TÜRK programlarını artık daha net izleyebilecek.

Hristiyan Haber’e HD yayına geçiş nedeniyle frekans değişikliği yapmak durumunda olduklarını belirten SAT-7 TÜRK Yayın Müdürü Gökhan Talas, bu değişiklikle birlikte yayınların teknik kalitesinin artacağını, izleyicilerin artık daha net bir yayın alabileceğini belirterek, tüm SAT-7 TÜRK izleyicilerinin uydu alıcılarının “manuel kanal ekleme” menüsüne girerek yeni frekansları ekleyip yayınları izleyebileceğinin açıkladı.

 SAT-7 TÜRK, 1 Ağustos itibariyle TURKSAT 4A uydusundan Frekans 12264 Symbol-27500 Fec-5/6 Pol-Vertical (Dikey) değerleriyle yayın yapacak. Yayını izleyebilmek için HD uydu alıcısı gerekiyor.