Denizli’nin Bozkurt ilçesinde, Richter ölçeğine göre, 6,0 büyüklüğünde deprem oldu. Saat  14.19’da 4,2 ; 6 dakika sonra ise 6 büyüklüğünde olan deprem, civar illerde de hissedildi. Depremin artçı sarsıntıları ise sürüyor.

Deprem nedeniyle can kaybı olup olmadığıyla ilgili henüz bir bilgiye ulaşılamazken, birçok evin duvarlarında çatlaklar meydana geldiği öğrenildi. Denizli Sağlık Müdürlüğü deprem nedeniyle yaşanan panikten dolayı 5, yüksekten atlama nedeniyle de 1 kişinin hastanede olduğunu, ağır yaralı veya ciddi yaralanmaların olmadığını açıkladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın açıklamasına göre 6 şiddetindeki deprem Yerin 7,09 kilometre derinliğinde meydana geldi. Sardıntının şiddeti nedeniyle paniğe neden olan deprem; Denizli’nin yanı sıra Aydın, Antalya, Muğla, Burdur, Uşak ve Isparta’da da hissedildi.

AFAD ekipleri tayakkuza geçirilirken depremin merkez üssü olan Denizli’nin Bozkurt ilçesine de ekip gönderildi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da, depremin ardından Denizli merkez’den, 70 kilometre uzaktaki Bozkurt ilçesine hareket ettiği öğrenildi.