Marmara Bölgesinde ibadetlerine devam eden kiliselerin önderleri, geleneksel kahvaltı etkinliğinde Zeytinburnu Kilisesi’nde bir araya gelerek ibadet etti ve Rabb’in sözlerinden hep birlikte teşvik aldı. Önderler birbirleri ve kiliseler için dua etti.

Zeytinburnu Protestan Kilisesi önderlerinden İlyas Devli yaptığı açılış konuşmasında Mesih’e ait olan herkesin “Tanrı’nın krallığının oğulları ve kızları” olduğunu belirterek geldikleri için teşekkür etti. Kilisenin mutfağında kilise üyeleri tarafından hazırlanan kahvaltı sofrasında paydaşlık yapan önderler ardından kilisenin salonuna geçerek dua ve ibadete zaman ayırdı. İbadet toplantısını açan ev sahibi kilisenin önderlerinden İlyas Devli katılımcılara hitaben şunları söyledi: “Sizler Allah’ın dostusunuz. Mesih’in işçilerisiniz, gönüllü iş arkadaşlarısınız. Lütfun ortaklarısınız. Tanrı’nın yüreğindesiniz. Baştacısınız. Rab de bunu sizlere söylüyor. Pavlus’un kardeşlerisiniz. Kutsallarsınız. Bunları sizlere, sizleri övmek için söylemiyorum.  Bunların hepsi Rab’dendir.  Bunları Kutsal Kitap’ta sizlere söyleyen Rabb’in kendisidir. Kutsallarsınız ve değerli azizlersiniz. Göz bebeğisiniz. Gözün ne kadar kıymetli olduğunu bilirsiniz. Gözün koruma sistemi vardır. Her kırpınışta binlerce hücre devreye girip gözü temizliyor ve koruyor.”

İlyas Devli’nin konuşmasının ardından kilise önderlere kısa kısa paylaşımlar yaptıktan sonra kiliselerinin dua konularını paylaştı. Önderler hep birlikte birbirleri ve topluluklar için dua edildi.

Marmara Bölgesindeki kiliselerin önderleri her ay farklı bir önderin davetiyle farklı bir kilisede toplanarak hem görüş alışverişinde bulunuyor hem de birbirleri için dua ediyor.