İstanbul Çekmeköy’de geçtiğimiz yıl 5 Kasım’da kurulan Kurtuluş Müjdesi Kilisesi Derneği, birinci yılını kutlamaya hazırlanıyor. Kurtuluş Müjdesi Kilisesi Derneği yönetim kurulu başkanı Hakan Yıldırım ile derneğin kuruluşunu, amaçlarını, hedeflerini ve bir yıllık çalışmalarını konuştuk.

SAYI ARTINCA DERNEKLEŞME KARARI ALINDI

Kurtuluş Müjdesi Kilisesi Derneği’nin üyelerinin dernek kurulmadan önce 4 ay boyunca evde toplanarak Kutsal Kitap’ı çalıştıklarını belirten Yıldırım, toplantıya katılanların artması ve sayının 20’ye yaklaşmasıyla evin salonunun yetersiz geldiğini bunu üzerine de dernek çatısı altında toplanma kararı aldıklarını ve İstanbul Valiliği’nin onayıyla dernekleştiklerini söyledi. 

Kurtuluşa götüren Müjde hakkında konuştukları ve İsa Mesih’in kurtuluş müjdesini kabul eden Hristiyan Türk vatandaşları oldukları için derneğin adının Kurtuluş Müjdesi Kilisesi Derneği olmasını istediklerini belirten Yıldırım, “Ankara Kurtuluş Kilisesi Derneği ile doğrudan bir bağımız yok. Kurtuluş Kilisesini ve onun ruhsal önderi İhsan Özbek’i seviyoruz ve oraya sadece sevgi bağımız var.” dedi. Derneğe yeni katılımlarla üye sayısının bir yılda yaklaşık iki katına çıktığını belirten Pastör Hakan Yıldırım, “Şu anda pazar günleri yeni katılımlarla birlikte yaklaşık 35-40 kişi toplanıp Kutsal Kitap okuyoruz, İsa Mesih’e övgülerimizi sunuyoruz.”  şeklinde konuştu. 

Kurtuluş Müjdesi Kilisesi Derneği Yönetim Kurulu başkanı Hakan Yıldırım

İSA MESİH’İ RÜYASINDA GÖRDÜ

Kendisinin 19 yıl önce İsa Mesih’e iman ederek Hristiyan olduğunu belirten Pastör Hakan Yıldırım, İstanbul doğumlu  bir  Erzurumlu olduğunu belirterek, “Gençlik dönemimde eski inancımı daha derin yaşamak için 4 sene ciddi bir eğitim aldım. Bu eğitimin ardından bir gece aniden koyu bir ateist oldum. O dönem siyasetin içine girdim.” dedi. Birkaç yıl  sonra da gazetede gördüğü bir ilan üzerine İncil’i de okumak istediğini belirten Yıldırım,  “Sadece meraktan İncil istedim ve kısa bir zamanda elime ulaştı. Bir kaç sayfasını okuyup bunun da bir din kitabı olduğunu ve bana bir fayda sağlamayacağını düşünüp okumayı bıraktım.” dedi. Noel döneminde Ümraniye’deki bir kiliseye Noel kutlamasına davet edildiğini ve orada kendisiyle İsa Mesih’in müjdesinin paylaşıldığını anlatan Pastör Yıldırım, bu etkinlikten bir hafta kadar sonra İsa Mesih’i rüyasında gördüğünü, ilk  rüyasında İsa’nın kendisini cinlerin saldırılarından koruduğunu, ikinci gece gördüğü rüyada ise  İsa’yı güneşli bir günde kalabalığın arasında gördüğünü, kendisinin de tam yanında durduğunu dile getirdi. Yıldırım, İsa Mesih’e nasıl iman ettiğini ise şöyle anlattı: “Üçüncü gece odama girdim. Kapımı kilitledim. Saat 00:15’ti. ‘Eğer bir yaratıcı varsa bir işaret daha göstersin’ diye dua ettim. Odamın kilitli kapısı açıldı, İsa içeri girdi. Işık kapalıydı ama onun görkemi odayı aydınlatıyordu. Isa yanıma, yatağıma oturdu. Matta, Markos ve Luka’yı okudu.  Ben de onun okuduğu kısımları gözümle takip ediyordum. Yuhanna’nın 4. Bölümü’ne gelince İsa bir anda ortadan kayboldu. O ana kadar huzurlu ve rahattım. 12.15’te başlayan bu olay 5.20’de bitti. O kaybolunca yataktan fırladım, dilim tutulmuştu. İnanılmaz şekilde titriyordum; güç bela annemin yanına gittim. Kendime saatler sonra geldim. Kendime geldiğimde diz çöküp dua ettim ve iman ettim.”

MAL SAHİBİ KENDİLİĞİNDEN KİRAYI DÜŞÜRDÜ

İman ettikten sonra “bir daha buraya gelmeyeceğim” dediği Ümraniye’deki kiliseye 2 yıl katıldığını ardından başka kiliselerde ve Hristiyan hizmetlerinde görev aldığını, son olarak da Yaşam Aile Kilisesi bünyesinde hizmet ederken aldığı çağrıyla oradan dua ve bereketlemeyle ayrılarak Çekmeköy’de Kurtuluş Müjdesi Kilisesi Derneği’ni kurduklarını ifade etti. Daha derneğin kuruluşu sırasında Tanrı’nın mucizeler yaptığını belirten Pastör Hakan Yıldırım, “Bu yerin kirası 4 bin TL idi. Biz bir ay boyunca “burası senin isteğinse bize 3.000 liradan kiraya verilsin” diye dua ettik. Ama mal sahibi ile hiç pazarlık yapmadık. Mal sahibi biz hiçbir şey demeden kendi isteğiyle yüzde 25 indirim yaparak kirayı 3.000 liraya düşürdü!” diye anlattı. 

ERZURUM’DA TEMSİLCİLİK AÇILACAK

Kurtuluş Müjdesi Kilisesi Derneği’nin üyelerinin ve toplantıya katılanların ezici bir çoğunluğunun bu bölgede oturanlar olduğunu belirten Yıldırım, “Komşularımızla da aramız çok iyi. Herkes burada bir kilise derneği olduğunu biliyor. Bize çok dostane yaklaşıyorlar. Sıcak yaklaşıyorlar. Kendilerinin özel gün ve kutlamalarında bizi davet ediyorlar. Biz de buraya gelen insanlarla ilgileniyoruz, onların  ruhsal sıkıntılarını dinliyor, çözülmesi için dua ediyoruz.” dedi. 

Yıldırım memleketi Erzurum’da da temsilcilik açmak istediğini, orada mevcut olan Hristiyanları dernek çatısı altında bir araya getirmek istediğini ifade etti.