Pera Diriliş Kilisesi’nin 10. Noel Ezgileri Akşamı, yarın akşam (8 Aralık Pazar, 17.30) Aynalıçeşme’deki kilise binasında düzenlenecek. Noel ilahileriden oluşan eserleri Pera Diriliş Kilisesi’nin tapınma grubu başta olmak üzere İstanbul’daki çeşitli Protestan kiliselerinden müzisyenler seslendirecek. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da İsa Mesih’in doğuşunun yani Noel’in öneminin vurgulandığı 10. Noel Ezgileri Akşamı’nda bir kısmı Türkiye kiliselerinde bestelenmiş bir kısmı ise evrensel nitelikteki Noel ilahileri seslendirilecek. İlahilerin yanı sıra İncil’de İsa Mesih’in doğuşu ile ilgili kısımlar ve Eski Anlaşma’da Mesih’in gelişinin müjdelendiği ayetler okunacak.

Korno, akustik gitar, elektro gitar, bas gitar, davul, piyano ve darbukadan oluşan orkestraya vokallerde Kayra Tanyar, Murat Susmak ve Meltem Göksu eşlik edecek.   

8 Aralık Pazar günü saat 17:30’da Pera Diriliş Kilisesi’nde gerçekleşecek Noel Ezgileri Akşamı’ndan sorda davetlilere Noel kurabiyeleri ve kekleri ikram edilecek. Noel Ezgileri Akşamı’na tüm halkın davetli olduğu belirtildi. 

İstanbul Protestan Kiliseleri’nin Ortak Noel Kutlaması ise 22 Aralık Pazar günü saat 17.30’da Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde yapılacak.