Pera Diriliş Kilisesi’nin bu yıl onuncusunu düzenlediği Noel Ezgileri Akşamı geniş bir katılımla düzenlendi. Etkinliğe katılanlar Noel ilahilerine büyük bir coşkuyla eşlik etti. 

8 Aralık Pazar günü 17.30’da başlayan ve iki saat süren Noel Ezgileri Akşamı, Aynalıçeşme’de düzenlendi. Kilisenin tamamen dolduğu etkinliği birçok kişi de ayakta izledi.

Pera Diriliş Kilisesi’nin tapınma grubu ve İstanbul’daki çeşitli Protestan kiliselerinden müzisyenlerin katılımıyla oluşturulan orkestra Gelin imanlılar, Rabb’in Gayreti,  İnsan sessizliğe bürünsün,  İsa Mesih İmmanuel, İmmanuel ey İmmanuel, Esenlik tüm insanlara,  Gökte bir kutlama var, Kralların Kralı ve Gelin imanlılar ilahilerini Kayra Tanyar, Murat Susmak ve Meltem Göksu’nun vokalleriyle seslendirdi. İlahilerin arasında da Kutsal Kitap’tan İsa Mesih’in doğumu ile ilgili ayetler (Lk 1:5-25, Lk. 1:26-38, Lk 1:39-55, Lk 1:57-79, Lk 2:1-7, Lk 2:8-20) okundu. 

Gecede Nurhan Çolakoğlu tarafından “Kral’ın Gelişini Özlemek” başlıklı vaaz verildi. Çolakoğlu vaazında Yeşaya 11:1-10 ayetleri üzerinden Beklenen Kral’ın kimliği, insan beklentisi ve gerçekleştirecekleri üzerine konuştu. Vaazda, “Tanrı’nın Oğlu fakir bir aileye doğdu. Hizmetinde ezilenler için kaygısını görüyoru. Sadece vaaz etmedi: Fakirleri doyurdu, hastaları iyileştirdi, ölüleri diriltti. İsa, dünyanın bilgeliğine göre zayıf birisi: Fakir bir aileden, tanınmayan bir marangoz, Nasıra adına küçük bir kasabada büyüdü, 3 yıl hizmet etti, sonra utanç içinde öldü. Politik, askeri, akademik gücü bağlantıları yok. Aynı dönemde 10 tane benzer hareket bastırıldı, önderleri öldürüldü. İsa, Kitap yazmadı, geziler yapmadı. İzleyicileri eğitimsiz, önemsiz, eğitimsiz sıradan insanlardı.” noktalarına değinildi. 

10. Noel Ezgileri Akşamı, misafirlere Noel kurabiyeleri ile yiyecek içecek ikramıyla son buldu.