COVİD-19 nedeniyle 3 Mayıs’ta yaşamını yitiren İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof Dr Murat Dilmener’in adı, Yeşilköy’de Atatürk Havalimanı Pistleri üzerine kurulan Yeşilköy Çok Amaçlı Acil Durum Hastahanesi’ne verildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kararın ardından Süryani Metropolitliği İstanbul Süryani Kadim Vakfı tarafından teşekkür mesajı yayınlandı. Vakfın sosyal medya hesaplarından yayınlanan mesajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü sayın İbrahim Kalın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve kabinede görev yapan tüm  bakanlara teşekkür edildi. 

Vakıftan yapılan açıklama şöyle: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile Yeşilköy’de yeni kurulan Pandemi Hastahanesine, Covid- 19 tanısıyla rahmete erişen Süryani toplumunun ve tıp camiasının büyük değeri PROFESÖR DOKTOR MURAT DİLMENER’in ismi verilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımıza , Cumhurbaşkanlığı sözcüsü sayın İbrahim Kalın’a, sayın Sağlık Bakanımıza ve kabinede görev yapan tüm hükümet yetkililerine ve bakanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizle…”

PROFESÖR DOKTOR MURAT DİLMENER

İstanbul Tıp Fakültesi’nde binlerce öğrenci yetiştiren İç hastalıklarında ‘duayen’ olan Prof. Dr. Murat Dilmener, fakir hastaları ücretsiz muayene ettiği için soruşturmaya uğramıştı. İstanbul Tıp Fakültesi’nden emekli olan Prof. Dr. Dilmener COVİD-19’a yakalanmıştı. Maltepe Üniversitesi Hastanesi’nde yetiştirdiği öğrenciler tarafından tedavi edilen Dilmener, 3 Mayıs’ta hayatını kaybetmişti.