Türkçe konuşan Hristiyanlar için ilahiler ve ilahi klipleri de üreten Shema Media Group yeni bir ilahi kaydını ve klibi dinleyicilerin beğenisine sundu. 

Özgür Tunç’un yazıp bestelediği Dilim Lal Olur adlı ilahi, yine Özgür Tunç tarafından seslendirildi. İlahinin klibi ise Ankara’nın Beypazarı ilçesinde 10 saatlik bir ekip çalışmasıyla gerçekleştirildi.

Eserde Özgür Tunç’a geri vokalde Michal Geske eşlik ederken kemanda Deniz Suphi Uflazoğlu, orgda Lisl Ruckert, kahonda Tugay Zerener esere katkı sundu. Eserin ses miksajını ise Lukas Geske yaptı. 

Dilim Lal Olur adlı ilahi için çekilen klibin yönetmenliğini Mustafa Cenk Atlı yaptı. Ankara Beypazarı’nda gerçekleştirilen klibin kameramanlığını Han Özyıldırım üstlendi. Çekimleri 10 saat süren klibin video düzenlemesi ise 38 saat sürdü. 

Dilim Lal Olur adlı eseri ve eserin yapısıyla ilgili Hristiyan Haber’in sorularını yanıtlayan Özgür Tunç, bu ilahinin öncelikli olarak seslendirilmesinin ve klibinin çekilmesinin nedeninin özellikle söz ve müziğin uyumlu olarak kendisini etkilemesi olduğunu belirtti. 

Tunç eseriyle ilgili şu bilgileri verdi: “Bu toprağın kokusu ile Rabb’e Ezgiler ile övgü sunmak her zaman yüreğimde olan bir istekti ve bu konuda mümkün olduğunca hassas olmaya çalışıyorum. Bu ilahinin diğer ilahilerden farklı olması konusunda hiç düşünmedim. Çünkü diğer ilahilerde elbette Rabb’i yüceltmeye odaklı ve bu sebeple bu tip konular üzerinde durmadım. Rabb’in Sözü’ne ters düşmediği sürece ayırıcı bir özelliği olmadığını düşünüyorum. Bu ilahi benim için çok şey ifade ediyor. En belirgini, Rabb’in varlığına olan özlemimdir. Bu sebeple söylerken yüreğimi harekete geçiriyor ve bu sebeple bunun kayda alınması gerektiğini düşündüm.”

Tunç, eserin kayda alınması ve klibinin çekilmesi sırasında desteğini aldığı herkese teşekkür ederek, “Rab hizmet eden her kardeşi bereketlesin bana çok iyi şekilde destek oldular. Onlara bu konuda çok müteşekkirim” dedi.

Dilim Lal Olur adlı Eseri YouTube üzerinden https://youtu.be/6ZP8C4onmwI adresinden veya aşağıdaki kutucuğa tıklayarak dinleyebilirsiniz.